Specjalizujemy się w doborze i sprzedaży wózków inwalidzkich.

Serwis wózków inwalidzkich

serwis wózków inwalidzkich

Naprawa wózków inwalidzkich

Naprawa oraz serwis wózków inwalidzkich. Możliwość dopasowania do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Nasza firma posiada również serwis wózków inwalidzkich w którym świadczymy wysokiej klasy usługi. Staramy się aby każdy klient był zadowolony z naprawy. Pomaga nam w tym zastosowanie nowoczesnych technologii oraz wysoko specjalistyczny sprzęt. Doświadczenie naszych pracowników umożliwia wykonanie usługi na wysokim poziomie razem z jej gwarancją.

Prowadzimy także naprawę skuterów i wózków inwalidzkich o napędzie elektrycznym. Kupując u nas części zamienne, akumulatory czy dodatkowe części wyposażenia wykonujemy niezbędne naprawy, przeglądy techniczne, usługi konserwacji i renowacji.Naprawy w ramach programu "Aktywny Samorząd"

Zakończył się znany nam wszystkim program Pegaz jego kontynuacją jest program "Aktywny Samorząd". Jest to program realizowany od ponad roku przez instytucje powiatowe. Celem jego jest dofinansowanie lub refundowanie kupna wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym oraz wykonania niezbędnych napraw do utrzymania go w sprawności technicznej.

Moduł I – likwidacja barier architektonicznych utrudniających aktywizację społeczną i zawodową

Obszar C – likwidacja przeszkód w poruszaniu się:– Zadanie 2 – pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym.Obszar C - Zadanie 2 Naprawa lub utrzymanie sprawności technicznej wózka elektrycznego - 2000 zł.


naprawa wózków inwalidzkich

Prowadzimy naprawę wszystkich rodzajów wózków inwalidzkich a także elektrycznych i skuterów.

 • Dokonujemy napraw elektronicznych w wózkach elektrycznych
 • Wykonujemy diagnostykę wózków elektrycznych
 • Wymieniamy akumulatory
 • Wykonujemy usługi mechaniczne
 • Naprawiamy elektronicznie sterowniki (joysticków, sterowników do wózków i skuterów)
 • Spawamy ramy i inne elementy
 • Modyfikujemy wózki do indywidualnych potrzeb
 • Przerabiamy wózki ( dorabiamy elementy na indywidualne zamówienie: zagłówki, peloty, siedziska- kubełkowe i ortopedyczne)
 • Wymieniamy ogumienie kół i ciągów
 • Wymieniamy części zamienne takie jak: hamulec, podłokietnik, żarówki, tapicerkę, silniki, widelce
 • Regulujemy, montujemy i demontujemy elementy

serwis wózków inwalidzkich

Koszt naprawy

W przypadku usług na które minęła już gwarancja liczymy za dojazd. Koszt to 1zł./km. Koszt robocizny - 70zł./roboczogodzina. 

W stosunku do naszych klientów naprawy pogwarancyjne będą wykonywane w niższych stawkach.

Każda naprawa jest inna dlatego jej koszt jest ustalany indywidualnie w zależności od stopnia skomplikowania jej zakresu a także miejsca w którym mieszka klient.Dodatkowe informacje dotyczące gwarancji:

 • Wyroby należy używać zgodnie z instrukcją obsługi.
 • Gwarancją nie obejmuje uszkodzenia powstałe w wyniku:
  • niewłaściwego użytkowania i przechowywania
  • niewłaściwej konserwacji
  • dokonywania samodzielnych napraw, przeróbek lub zmian konstrukcyjnych
  • uszkodzeń mechanicznych
 • Sprzęt oddawany do naprawy powinien spełniać podstawowe warunki higieny i być czysty.
 • Użytkowanie sprzętu niezgodnie z instrukcją powoduje utratę uprawnień wynikających z gwarancji.
 • Części wymienione na nowe w okresie gwarancji producenta nie wydłużają czasu trwania gwarancji.
Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat serwisu i naprawy zapraszamy do kontaktu z nami tel: (022) 299-65-03 pomożemy, doradzimy, naprawimy.

Serwis, dział produkcji

Chcesz zapytać o serwis, naprawę lub indywidualne dopasowanie wózka?

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy

Temat wiadomości
Podaj swoje imię i nazwisko
Wiek
Kod i miejscowość
Rodzaj schorzenia
Numer tel. kontaktowego
Podaj swój adres email
Podaj nazwę i model wózka

Wiadomość:Przesyłając dane z formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na przesłaną wiadomość zgodnie z naszą polityką prywatności.

Jak zamontować oponę w wózku inwalidzkim?

Dostarczamy Państwu wózki inwalidzkie, które są wyposażone standardowo w zamontowane opony. Podczas użytkowania przez dłuższy czas w każdym wózku należy wymienić oponę. W tym celu można oddać wózek do serwisu albo samodzielnie ją wymienić. Jeśli chcemy ją sami zamontować należy w wózku inwalidzkim nałożyć na wentyl taśmę, która znajdziemy na spodzie opony, a potem założyć razem do gniazda na feldze. Podtrzymując takie położenie, należy przełożyć taśmę wewnętrzną na całym obwodzie felgi uważając na to, aby nie przekręcić taśmy oraz uważając na to czy nie uszkodziliśmy jej i czy taśma znajduje się dokładnie na napinaczach szprych. 

Jeśli natomiast mamy do czynienia z felgami z tworzywa sztucznego, wówczas nie trzeba stosować taśmy spodniej. 

Po odsunięciu ściany opony od felgi, należy włożyć wentyl do gniazda w feldze i pompować stopniowo dętkę w wózku aż do osiągnięcia okrągłego kształtu, a następnie należy umieścić tam dętkę. 

Sprawdźmy następnie, czy dętka nie przekręciła się. W razie zauważenia jakichkolwiek zdeformowań, należy dopompować powietrze odo środka. Po wszystkim należy założyć ściankę opony zaczajając od przeciwległej strony wentyla. Zakładając wentę i oponę zawsze należy sprawdzać, czy ogumienie przylega ściśle do felgi. Po napompowaniu opony należy wcisnąć do środka wentyl i następnie wyciągnąć go na zewnątrz, aby został dobrze osadzony w gnieździe. 

W celu sprawdzenia, czy koło jest dobrze napompowane i czy opona dobrze przylega do dna felgi, należy napompować koło do tego stopnia, aby było możliwe dociśniecie kciukiem opony do dna felgi. Podczas dociskania koniecznie trzeba sprawdzić, czy opona jest dobrze ułożona. Jeśli występują nierówności, należy wypompować powietrze i poprawić położenie opony aż do prawidłowej pozycji. Od osadzenia gum zależy komfort jazdy. Jeśli uznamy, że ogumienie leży prawidłowo, należy dopompować koło do maksimum i zakręcić kapturek w końcówce wentyla. 

Podczas montowania opony na feldze należy zwrócić uwagę, czy miedzy felgę, a taśmę nie dostają się żadne okruchy i przedmioty mogące uszkodzić w przyszłości koło. 

Nie należy przepompowywać koła - każdy model wózka posiada maksymalną dopuszczalną wartość jeśli chodzi o stopień napompowania koła.  Koła należy pompować za pomocą pompki dostarczonej do każdego modelu wózka.

To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.