Specjalizujemy się w doborze i sprzedaży wózków inwalidzkich.

Wyroby własne Ortlife

Strona główna - Katalog - Wyroby własne - Wyroby własne Ortlife

Foteliki anatomiczne

Siedzisko jest produktem refundowanym przez NFZ. Pomagamy kompleksowo zorganizować dofinansowanie na jego zakup.


Kod NFZ
Wyrób medyczny
limit finansowania
Okres użytkowania
P.132
Siedzisko ortopedyczne dla dzieci stabilizujące plecy i głowę
100% z 700zł
Raz na 2 lata

Istnieje możliwość dofinansowania z PCPR w wysokości do 150% limitu NFZ.Siedzisko anatomiczne

Siedzisko anatomicznePodczas doboru odpowiedniego fotelika do indywidualnych potrzeb pacjenta używa się specjalnych rodzajów materiału, które uławiają dostosowanie kształtu siedziska całkowicie do siły nacisku, jakie wywierane są na poszczególne partie ciała pacjenta: od zagłówka po podnóżek. Czego efektem jest uzyskanie unikalnego na rynku siedziska, który pozostaje całkowicie w zgodzie z potrzebami, jakie stawia budowa ciała konkretnego pacjenta. Poprzez odpowiednie dopasowanie fotelików możemy zapobiegać pogłębianiu się dysfunkcji, jak również prowadzić profilaktykę przeciwodleżynową i przeciw przykurczową. Jest to jedyny i dostępny w Polsce fotelik, który umożliwia regulowanie kształtu oparcia siedziska i innych jego parametrów.

Dla każdego pacjenta do którego tworzymy siedzisko , na początku pobieramy wymiary poprzez dokonanie odlewu z kształtu ciała. Zabieg wykonuje wykwalifikowany fizjoterapeuta, który ma doświadczenie w tego typu zabiegach. Następnie, dzięki nowoczesnym technologiom, które nasza firma wdraża na polski rynek, dokonywane jest kształtowanie siedziska ze specjalnego rodzaju pianki, której skład został skomponowany przez naszych specjalistów. 

Fotelik jest pokryty wytrzymałą, nieprzemakalną, i odporną na chemiczne uszkodzenia tapicerką z miękką podściółką, dzięki czemu zwiększa się komfort użytkowania siedziska, przy jednoczesnym zachowaniu jego unikalnych właściwości podtrzymywania ciała w pożądanej pozycji. Pokrycie siedziska jest łatwo zdejmowane w celu czyszczenia.

W przeciwieństwie do innych fotelików, siedziska, które my dostarczamy naszym klientom, nie odkształcają się, nie powstają wgniecenia, które w dłuższej perspektywie są niszczące dla układu ruchowego dziecka. Produkt posiada gwarancję a także oferujemy również serwis zlokalizowany na terenie Polski.

Siedzisko, dzięki łatwemu systemowi montażu i demontażu, można używać z podstawami jezdnymi oraz gotowymi wózkami dostępnymi w naszej ofercie, dzięki czemu istnieje możliwość idealnego dostosowania pojazdu do naszych potrzeb. Można go stosować także w aucie i na podstawach podłogowych. Każdy pacjent ma również możliwość wyboru ulubionego koloru i wzoru tapicerki.

Zastosowanie tego typu siedziska umożliwia zapobieganie, powstawanie i pogłębianie się wad postawy oraz skrzywień kręgosłupa a także przeciwdziała nauce nieprawidłowych odruchów i nawyków u dziecka, które przez dłuższy czas pozostaje w pozycji siedzącej. 

Siedzisko dostępne jest dla wszystkich dzieci z uszkodzeniami lub urazami narządu ruchu i wadami postawy. Bardzo istotną zaletą sprzętu jest możliwość dostosowania go nieograniczonej wagi i wymiarów dziecka, dlatego zapraszamy wszystkie dzieci do skorzystania z naszych usług.Opcje dodatkowe

Każdy produkt może przez nas zostać dodatkowo wyposażony w dowolnej wielkości oraz kształtu pasy które, zapewnią bezpieczeństwo i będą pomocne przy zamontowaniu fotelika na każdym poziomie od nóg po tułów dziecka. Dodatkowymi zaletami są;

  • Dobór indywidualnie do sylwetki
  • Wsparcie pod głowę
  • Wsparcie pod nogi
  • Podłokietniki
  • Pasy i szelki
  • Podstawy pod stopy
  • Kolory tapicerki
  • Stoliki

Na indywidualną prośbę naszego pacjenta jesteśmy w stanie dopasować każdy produkt do jego potrzeb użytkownika oraz niestandardowych wymagań.

W celu poznania więcej szczegółów prosimy o wizytę w naszym sklepie lub kontakt z naszym specjalistą.Jeśli jesteś zainteresowany zakupem Fotelika anatomicznego dla potrzeb Twojego dziecka?
Skontaktuj się z nami !