Specjalizujemy się w doborze i sprzedaży wózków inwalidzkich.

Program Aktywny Samorząd

ORTLIFE - Program Aktywny Samorząd

Refundacja z programu aktywny samorząd

Aktywny Samorząd to jeden z programów PFRON przeznaczony dla osób niepełnosprawnych. W ramach tego programu możemy ubiegać się o refundację m.in. na:


Na każdym etapie pomagamy klientom załatwić wszystkie formalności oraz udzielamy informacji. Aby zacząć procedurę otrzymania dofinansowania w ramach Programu Aktywny Samorząd, zapraszamy do kontaktu z nami: tel: 795 004 230; biuro@ortlife.plWAŻNE! WARUNKI, KTóRE TRZEBA SPEŁNIĆ ABY DOSTAĆ DOPŁATĘ W RAMACH PROGRAMU AKTYWNY SAMORZĄD:1. Termin

Termin składania wniosków rozpoczyna się 1.03.2024 r. i trwa nieprzerwanie do 31.08.2024r.

 

2. Program Aktywny Samorząd - dla kogo dofinansowanie?

3. Wysokość dofinansowania

 

4. Wymagany wkład własny

PFRON wymaga 10% wkładu własnego przy zakupie skutera inwalidzkiego elektrycznego lub wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym dofinansowanego w ramach programu


5. W Programie Aktywny Samorząd nie mogą uczestniczyć:

 

6. Do wniosku o dofinansowanie w ramach Programu Aktywny Samorząd należy dołączyć niezbędne dokumenty, są to m.in:

7. W jaki sposób składamy wniosek o dofinansowane?

Wnioski o dofinansowanie rejestrujemy przez Internet, w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW). Dzięki temu wniosek złożysz bez straty czasu, wychodzenia z domu, bez kolejek i bez barier.

 

 

 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Co zrobić by uzyskać więcej punktów?

Dodatkowe punkty przyznawane są osobom, które są aktywne zawodowo lub uczą się, złożyły kompletny wniosek w pierwszym półroczu. Osoby poszkodowane w wyniku działania żywiołu lub innych zdarzeń losowych również są dodatkowo punktowane.

 

Czy mając stopień umiarkowany mam szansę na dofinansowanie?

Niestety ubiegać się o dofinansowanie do wózka inwalidzkiego z napędem elektrycznym lub do skutera inwalidzkiego elektrycznego mogą tylko osoby posiadające aktualne orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności.

 

Staram się o dofinansowanie na zakup wózka inwalidzkiego z NFZ, czy przysługuje mi też dodatkowa pomoc w programie Aktywny Samorząd?

Refundacja z NFZ nie przeszkadza w staraniu się o dofinansowanie do skutera. Wręcz przeciwnie, dzięki połączeniu tych dwóch źródeł finansowania pacjent może sobie pozwolić na większe możliwości przy doborze sprzętu.

 

Czy na wózki i skutery refundowane potrzebuję prawo jazdy lub inne uprawnienia?

Nie. Nasz sprzęt nie wymaga dodatkowych uprawnień.

 

Czym różni się wózek inwalidzki o napędzie elektrycznym od skutera inwalidzkiego?

Wózek inwalidzki jest wyposażony w napęd elektryczny oraz akumulatory. Używamy go głównie wewnątrz, ale jak pokazujemy na naszych filmikach- na zewnątrz też radzi sobie doskonale. Jest wyposażony w tzw joystick.
Skuter inwalidzki może być czterokołowy lub trzykołowy , wyposażony w napęd elektryczny oraz akumulatory. Pełni funkcję wózka inwalidzkiego dla osoby niepełnosprawnej ruchowo. Skuter wyposażony jest m.in. w oddzielną, nastawną kolumnę kierownicy.

 

Jaki skuter inwalidzki wybrać?

Przy wyborze skutera zapraszamy do kontaktu z nami. Doradzimy i dobierzemy sprzęt odpowiedni do Państwa potrzeb. Pomożemy wypełnić wszelkie formalności bez wychodzenia z domu.
 

Na naszej stronie znajdziecie Państwo przykładowe skutery oraz wózki, na które można również ubiegać się o refundację.

To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.