Specjalizujemy się w doborze i sprzedaży wózków inwalidzkich.

Wózki inwalidzkie elektryczne

Strona główna - Wózki inwalidzkie - Wózki elektryczne

Wózek elektryczny Wisking 1032
Wózek elektryczny Wisking 1032
Wisking 1032 to nie tylko wózek inwalidzki - to wyjątkowy towarzysz, który oferuje niezależność i mobilność na nowym poziomie.  
Wózek elektryczny Excel X50R
Wózek elektryczny Excel X50R
Excel X50R to lekki, kompaktowy, składany wózek elektryczny. Łączy w sobie funkcjonalność, komfort i wygodę.  
Wózek elektryczny Excel X50R+
Wózek elektryczny Excel X50R+
Niezależnie od tego, czy prowadzisz aktywny tryb życia, czy regularnie podróżujesz, Excel X50R+ oferuje swobodę i elastyczność, których potrzebujesz.  
Wózek elektryczny Carbon 5905
Wózek elektryczny Carbon 5905
Konstrukcja ramy wózka wykonana jest z mocnego i bardzo lekkiego włókna węglowego. Carbon 5905 osiągnął niewielkie rozmiary i wagę wynoszącą zaledwie 15 kg.  
Wózek elektryczny Eva BZ
Wózek elektryczny Eva BZ
EVA BZ ma wszystko, czego potrzebujesz w składanym wózku elektrycznym i wiele więcej. Dzięki zastosowaniu elementów ramy z aluminium jest jednym z lżejszych na rynku.  
Wózek elektryczny AVD Elbe
Wózek elektryczny AVD Elbe
Składany elektryczny wózek inwalidzki Elbe charakteryzuje się lekkością, dużą zwrotnością i łatwością obsługi. Idealnie nadaje się do ciasnych przestrzeni.  
Wózek elektryczny Magnesium 7008
Wózek elektryczny Magnesium 7008
Rama wózka Magnesium 7008 wykonana jest ze stopu magnezu. Wyposażony jest w bezszczotkowe silniki elektryczne o mocy 2 x 250 W, zapewniające imponujący zasięg do 20 kilometrów.  
Wózek elektryczny Carbon 7009
Wózek elektryczny Carbon 7009
Rama wózka Carbon 7009 wykonana jest z włókna węglowego To jeden z najlżejszych składanych elektrycznych wózków inwalidzkich, waży zaledwie 16 kg.  
Wózek elektryczny MR01 Modern
Wózek elektryczny MR01 Modern
2 w 1 wózek elektryczny i balkonik.  
Wózek elektryczny MR01 Golden
Wózek elektryczny MR01 Golden
2 w 1 wózek elektryczny i balkonik.  
Wózek elektryczny Mijo MD10
Wózek elektryczny Mijo MD10
Ten zaawansowany technologicznie elektryczny wózek inwalidzki oferuje niezrównaną wydajność, wygodę i styl.  
Wózek elektryczny Rhodos YE245C
Wózek elektryczny Rhodos YE245C
Rhodos to kompaktowy i praktyczny wózek elektryczny, który zaskakuje swoimi doskonałymi funkcjami.  
Wózek elektryczny Kreta YE246
Wózek elektryczny Kreta YE246
Kreta jest małym i zwinnym wszechstronnym wózkiem elektrycznym, który zaskakuje swoimi doskonałymi funkcjami.  
Wózek elektryczny Excel Smile
Wózek elektryczny Excel Smile
Sm!le jest ultralekki, łatwy do złożenia i wystarczająco mocny, aby można było go używać na zewnątrz. Zaprojektowany do częstego używania.  
Wózek elektryczny Quickie Rumba
Wózek elektryczny Quickie Rumba
Wózek Quickie Ruba - regulacja siedziska, oparcia i podłokietników przez użytkownika. Wózek Quickie Ruba można przystosować dla użytkowników o szerokości od 42 cm do 54 cm.  
Wózek elektryczny Forest 3
Wózek elektryczny Forest 3
Forest to istna rewolucja w naszej ofercie wózków z napedem elektrycznym. Znakomite zawieszenie kół tylnych skonstruowane na amortyzatorach.  
Wózek elektryczny Forest Kids
Wózek elektryczny Forest Kids
FOREST kids to wersja wózka dla dzieci. Znakomite zawieszenie kół tylnych skonstruowane na amortyzatorach z regulowanym skokiem.  
Wózek elektryczny Timix
Wózek elektryczny Timix
Komfort, technologia, jakość, wytrzymałość. Terenowy wózek z napędem elektrycznym. Aktywne zawieszenie i wahacz zwiększają wydajność.  
Wózek elektryczny Quickie Q100 R
Wózek elektryczny Quickie Q100 R
Q100 R o długości zaledwie 1010 mm świetnie porusza się w małych i wąskich pomieszczeniach bez utraty stabilności.  
Wózek elektryczny Excel Qnect
Wózek elektryczny Excel Qnect
Excel Qnect to elektryczny wózek inwalidzki w doskonałej cenie, a także zaskakuje swoimi doskonałymi funkcjami.  
Napęd Alber E-motion
Napęd Alber E-motion
E-motion pasuje do większości wózków dostępnych na rynku. Stare koła wózka inwalidzkiego mogą zostać z łatwością zastąpione kołami napędowymi e-motion.  
Wózek elektryczny Meyra Optimus 2
Wózek elektryczny Meyra Optimus 2
Wózki z rodziny "Optimus" zostały zaprojektowane jako wózki terenowe.  
Wózek elektryczny Turios
Wózek elektryczny Turios
Wydajność sytemu napędowego i sterującego jest doprowadzony do perfekcji. Nowoczesne silniki oraz sterowniki LINX powodują, że poruszanie się na zewnątrz jak i wewnątrz odbywa się w sposób płynny i bezpieczny.  
Przystawka Jupiter
Przystawka Jupiter
Łatwość obsługi i szybkość, z jaką elektryczny wózek inwalidzki przekształca się w elektryczny wózek inwalidzki, daje nam wiele nowych możliwości.  
Przystawka Feniks
Przystawka Feniks
Przystawka Feniks jest profesjonalnym napędem elektrycznym, który pasuje do większości wózków inwalidzkich dla dorosłych i dzieci.  
Przystawka Paws
Przystawka Paws 12" i 16"
PAWS to najlepszy dodatek dodatkowej mocy do Twojego wózka inwalidzkiego. Łączy w sobie ergonomię i funkcjonalność z dobrym wyglądem.  
Dostawka elektryczna WAY
Dostawka elektryczna WAY
Dostawka elektryczna montowana z tyłu, w jednej chwili zamieni zwykły wózek manualny w elektryczny. Łatwa w montażu. W każdej chwili można ją odpiąć, naładować i znowu cieszyć się niezależnością.  
Przystawka do wózka inwalidzkiego Mijo Sonic
Przystawka Mijo Sonic
Można go połączyć z większością ręcznych wózków inwalidzkich. Przystawka posiada ulepszony, inteligentny, duży ekran LED.  
Przystawka do wózka inwalidzkiego Mijo Wulkan
Przystawka Mijo Wulkan
Bardzo łatwa w montażu przystawka. Można ją szybko i bez problemu połączyć z większością ręcznych wózków inwalidzkich, składanych krzyżakowo (nawet z odpinanymi podnóżkami).  
Przystawka do wózka inwalidzkiego Wisking
Przystawka Wisking
Odkryj nową jakość swobody i niezależności dzięki innowacyjnej przystawce elektrycznej do wózka inwalidzkiego!  
Przystawka Excel TrackR
Przystawka Excel TrackR
Odkryj nowy wymiar mobilności z przystawką elektryczną do wózka inwalidzkiego Excel TrackR.  
Przystawka MT-08 Compact
Przystawka MT-08 Compact
Przystawka elektryczna MT-08 Compact to innowacyjne urządzenie zaprojektowane z myślą o zwiększeniu mobilności użytkowników manualnych wózków inwalidzkich.  

Osoby niepełnosprawne, które chcą uzyskać większą swobodę w poruszaniu się na co dzień, mogą zdecydować się na produkt z kategorii wózki inwalidzkie elektryczne. Tego rodzaju pojazdy są tworzone także z myślą o osobach starszych, schorowanych i wszystkich, którym chodzenie sprawia kłopot. Doskonale nadają się do użytku właściwie dla wszystkich, którzy zmagają się z problemem zmniejszonej sprawności fizycznej. Oznacza to, że dobrze sprawdzą się również w przypadku pacjentów borykających się ze schorzeniami uniemożliwiającymi przemieszczanie się, takimi jak np. choroba zwyrodnieniowa stawów czy choroby układu krążenia.

Dostępne w ofercie Ortlife elektryczne wózki inwalidzkie to najnowocześniejsze modele na rynku, które zaskakują wyjątkowo przystępnymi cenami oraz zaawansowanymi funkcjami. Niezależne silniki, wymienne baterie oraz możliwość odłączenia napędu elektrycznego sprawiają, że prezentowane pojazdy mogą być użytkowane również jako standardowe, ręcznie napędzane wózki dla niepełnosprawnych.

Dlaczego warto zainwestować w wózki inwalidzkie elektryczne?

Osoby borykające się z niepełnosprawnością ruchową nie muszą cierpieć z powodu ograniczenia możliwości swobodnego wychodzenia z domu. Duże udogodnienie w codziennym poruszaniu się mogą dla nich stanowić elektryczne wózki inwalidzkie. Pojazdy te, zapewniając znakomitą stabilność, są przeznaczone zarówno do użytku wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów. Niektóre z nich można szybko składać i transportować, a także regulować, dopasowując do indywidualnych potrzeb osoby niepełnosprawnej.

Modele, które mamy w naszej ofercie, wyróżniają się starannie dopracowanymi konstrukcjami oraz bogatym wyposażeniem. Każdy z elektrycznych wózków inwalidzkich dla niepełnosprawnych jest przystosowany do poruszania się po różnych powierzchniach. Dzięki temu dostępne pojazdy mogą być użytkowane zarówno na chodnikach, jak i bardziej wymagających nawierzchniach, takich jak np. leśne ścieżki.

Dla kogo przeznaczony jest wózek z napędem elektrycznym?

Wózki inwalidzkie elektryczne przeznaczone są dla szerokiej grupy osób niepełnosprawnych, m.in:

Wózki inwalidzkie elektryczne mogą stanowić z jednej strony dodatkowe zaopatrzenie w sprzęt rehabilitacyjny dla tych wszystkich osób niepełnosprawnych, które na co dzień poruszają się za pomocą wózka inwalidzkiego aktywnego, jak również stanowić podstawowe źródło mobilności osób niepełnosprawnych.

Są to wózki inwalidzkie, które różnią się od wszystkich pozostałych tym, że ich napęd jest elektryczny. Wyposażone są w żelowe akumulatory oraz sterowniki, dzięki którym osoba niepełnosprawna może sterować prędkością poruszania się, kierunkiem oraz zwrotem jazdy.

Wózki inwalidzkie elektryczne dają dużą samodzielność każdej osobie niepełnosprawnej. Poruszanie się za pomocą wózka inwalidzkiego przebiega bez pomocy osoby trzeciej: wystarczy manewrowanie prostym w obsłudze sterownikiem. Sterownikiem z reguły jest intuicyjnie sterowany joystick, ale istnieje też możliwość zastosowania sterowników reagujących na oddech, poruszanie stopami lub brodą.

Wózek inwalidzki elektryczny daje możliwość pokonywania długich dystansów bez konieczności częstego doładowywania go i bez obaw o możliwości kondycyjne osoby niepełnosprawnej. Są to wózki o znacznie podwyższonym komforcie użytkowania w stosunku do pozostałego rodzaju wózków inwalidzkich.

Dzięki wózkowi inwalidzkiemu elektrycznemu możliwe jest pokonywanie krawężników, nierówności terenów, wjeżdżanie na tereny o dużej pochyłości, pokonywanie nierówności i trudnych powierzchni (np. piasek na plaży). Są idealne do jazdy miejskiej pełnej krawężników i nierównych chodników, jak również do swobodnej jazdy domowej: wszystko zależy tutaj od rodzaju zastosowanych kół w wózku inwalidzkim oraz od jego ogólnej konstrukcji, dlatego zachęcamy do kontaktu z naszymi pracownikami w celu wyboru modelu dopasowanego do naszych potrzeb i stylu życia.

Każdy wózek inwalidzki elektryczny dostępny jest z dofinansowania NFZ, którego zasady zostały znacząco usprawnione po 1 stycznia 2014 roku, dzięki czemu znacznie więcej niż dotychczas osób może uzyskać dostęp do najwyższej kasy sprzętu. Dofinansowania na wózki inwalidzkie elektryczne są realizowane również przez PCPR/MOPS m.in w ramach programu „Aktywny Samorząd“. Z uwagi na to, że uzyskiwanie dostępu do pomocy finansowej ze strony instytucji państwowych jest realizowane przez różne podmioty, a proces uzyskiwania dofinansowania jest złożony, oferujemy kompleksową pomoc w organizowaniu formalności związanych z formalności i technicznymi problemami związanymi z organizacją dofinansowania i refundacji na wózki inwalidzkie elektryczne oraz wszelkiego innego rodzaju sprzęt rehabilitacyjny.

Zapraszamy do obejrzenia modeli wózków inwalidzkich elektrycznych, które posiadamy w swojej ofercie.


Większość z nich stwarza możliwość wyposażenia w dodatkowe opcje, które umożliwiają m.in:

Wszystkie wózki elektryczne dla niepełnosprawnych, które posiadamy w swojej ofercie, zostały zaakceptowane przez jednostki certyfikacyjne obowiązujące w Polsce i na terenie Unii Europejskiej. Zadowolenie ogromnej grupy klientów, którzy stale dostają nowe modele mówi nam, że są to wózki jak najbardziej trafiające w potrzeby osób niepełnosprawnych i pozwalające podnieść jakość życia zgodnie z ideą przyświecającą naszej firmie od początku działalności.

Oferujemy również serwis wózków inwalidzkich zlokalizowany na terenie Polski. Wózki inwalidzkie elektryczne są do użytku zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Akumulatory w wózkach inwalidzkich elektrycznych

Jak napędzany jest wózek elektryczny: akumulatory żelowe


Akumulatory w wózkach elektrycznych dla niepełnosprawnych stanowią źródło energii sprzętu. Akumulatory montowane do wózków elektrycznych, jak i do podobnych urządzeń mobilnych, różnią się od typowych akumulatorów samochodowych. Akumulatory w wózkach inwalidzkich elektrycznych skonstruowane są tak, aby stopniowo emitować umiarkowaną dawkę energii. W samochodach natomiast akumulatory mają za zadanie wytworzyć maksymalnie dużą energię w krótkim czasie.

Akumulatory głębokiego cyklu rozładowania, które instaluje się w urządzeniach mobilnych, takich jak wózki inwalidzkie elektryczne, zwykle są dużo droższe od samochodowych właśnie ze względu na ich specyficzną konstrukcję spełniającej wysokie wymogi technologiczne.

Wózki elektryczne dla niepełnosprawnych zwykle wymagają zastosowania dwóch akumulatorów o całkowitym zasilaniu 24 V: po 12 V na każdy z nich. Moc akumulatorów określana jest w Amperach i przeliczana jest na godziny. Moc akumulatora zwykle jest ściśle związana z jego wagą całkowitą oraz z rozmiarem. Dlatego im mocniejszy i szybszy wózek, tym niestety będzie on cięższy.

Wózki Sunrise Medical, które dystrybuuje nasza firma, nie wymagają konserwacji. Oznacza to, że akumulatory muszą być jedynie regularnie ładowane w odpowiedni sposób przez użytkownika. W akumulatorach znajduje się specjalny żel, w którym dokonuje się przenoszenie elektrolitu, co przekłada się na dostarczanie energii silnikowi. Wózki inwalidzkie można obracać i bezpiecznie przenosić w różnych warunkach, bez obawy o rozlanie kwasu. Akumulatory typu żelowego używane są nierzadko w przemyśle samolotowym, kolejowy i morskim.

Akumulatory w tym modelu wózka znajdują się pod osłoną. Aby wymienić akumulatory, należy zwolnić dwie śruby zabezpieczające akumulatory, znajdują się one pod ramą siedziska wózka. Podczas wyjmowania akumulatorów z wózka należy przytrzymać trzpień zabezpieczający i przechylić ramę siedzenia do tyłu, a następnie zabezpieczyć dzięki drążkowi, podobnie jak robi się to w samochodach. Aby wyjąć akumulator, należy odłączyć złącze Andersen od każdego z dwóch akumulatorów.

Wskazówki dotyczący używania i konserwowania akumulatorów żelowych:


Akumulatory, które stosowane są w wózkach Sunrise Medical nie są produkowane przez tę firmę, jednakże firma działa w porozumieniu i ścisłej współpracy z producentami akumulatorów. Z uwagi na to, należy używać tylko ładowarek akumulatorowych dostarczanych wraz z wózkiem przez firmę Sunrise Medical.

W przypadku niestosowania się do zalecę i wskazówek, można spodziewać się gorszego działania akumulatorów i ich szybszego wyeksploatowania niż wynika to z technologii produkcji.

Akumulatory żelowe można ładować każdej nocy, niezależnie od tego czy używaliśmy wózka inwalidzkiego elektrycznego w czasie dnia, czy nie.

Akumulatory jednorazowo podłączone do prądu powinny pozostać pod napięciem aż do całkowitego naładowania. Nie należy przerywać ładowania.

W zasadzie można ładować akumulatory bez przerwy, kiedy wózek nie jest zużywany, o ile nie robi się tego w licznych krótkich odstępach czasu.

Należy okresowo sprawdzać, czy zaciski w akumulatorach nie mają oznak korozji - w przypadku, gdy spostrzeżemy takie ślady, należy je po prostu usunąć ogólnodostępnymi środkami chemicznymi z zastosowaniem na przykład szczotki drucianej. Po wszystkim można nasmarować je wazeliną (jest zdecydowanie lepsza niż zwykły smar).

W przypadku, gdy akumulatory przestana nam już służyć, należy oddać je do producenta dla dalszego recyklingu.


To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.