Specjalizujemy się w doborze i sprzedaży wózków inwalidzkich.

Wózki dziecięce specjalne

wózek dziecięcy Nova
Wózek dziecięcy Nova
NOVA® to komfortowy wózek spacerowy dla osób z dysfunkcjami w obrębie narządu ruchu. Szczególnie dobrze sprawdza się u użytkowników spastycznych oraz wymagających dodatkowej stabilizacji.  
wózek dziecięcy Racer
Wózek dziecięcy Racer
RACER® umożliwia przewożenie dzieci i dorosłych z ograniczonymi możliwościami ruchowymi. Znajduje zastosowanie zarówno w domu pacjenta jak i w ośrodkach rehabilitacyjnych.  
wózek dziecięcy pixi
Wózek dziecięcy PIXI
Prawdziwy hit sprzedażowy, lekki I zwinny wózek dziecięcy PiXI to bardzo wygodna spacerówka. Teraz dostępna w nowej nowocześniejszej stylistyce.  

wózek dziecięcy Gemini II
Wózek dziecięcy Gemini I
Wózek dziecięcy Gemini I jest to spacerówka ,którą rodzice potrzebują nie tylko ze względu na jej znakomitą funkcjonalność, ale także z powodu jego wyglądu.  
wózek dziecięcy gemini II
Wózek dziecięcy Gemini II
Wózek dziecięcy Gemini II jest to wózek ,który rodzice potrzebują nie tylko ze względu na jego znakomita funkcjonalność , ale także z powodu jego wyglądu. Waga wózka nie przekracza 21 kg  
wózek dziecięcy lisa
Wózek dziecięcy LISA
Wózek dziecięcy Lisa jest niezmiernie zwrotny. Kompaktową, aluminiową ramę wózka można złożyć po kilku, niezmiernie prostych ruchach, a potem bez problemu zmieścić bagaż w samochodzie.  

wózek dziecięcy comfort
Wózek dziecięcy Comfort
Wózek dziecięcy Comfort jest wózkiem dziecięcym specjalnym. Doskonały dla osób wysokich do 180 cm wzrostu i wadze do 70 kg. W ofercie bogate wyposażenie dodatkowe.  
Wózek inwalidzki aktywny panthera bambino
Wózek aktywny Panthera Bambino
Panthera produkuje aktywne wózki, które uznawane są za najlżejsze zarówno pod względem wagi, jak i właściwości jezdnych.  
wózek dziecięcy panthera micro
Wózek aktywny Panthera Micro
Panthera Micro jest wózkiem dla najmłodszych dzieci. Został on zaprojektowany ze szczególnym naciskiem na ekstremalną zwrotność.  

wózek dziecięcy GTm Smyk
Wózek dziecięcy GTM Smyk
Wózek inwalidzki aktywny GTM Smyk przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Produkowany jest indywidulanie wg potrzeby "małego" użytkownika.  
Wózek aktywny GTM Junior
Wózek aktywny GTM Junior
Wózek aktywny GTM JUNIOR jest przeznaczony dla dzieci w wieku szkolnym. Wymiary wózka sa dobierane indywidualnie do potrzeb użytkownika.  
Wózek aktywny GTM KId
Wózek aktywny GTM KID
GTM Kid przeznaczony jest dla młodzieży. Posiada wszystkie podstawowe cechy wózka dla dorosłych, ale dopasowany jest precyzyjnie do wymiarów młodszych użytkowników.  

Wózek inwalidzki aktywny Youngster
Wózek inwalidzki aktywny Youngster
Wózek dziecięcy aktywny Zippie Youngster 3. Waga jest istotnym czynnikiem w realizacji na wózku inwalidzkim. Duże redukcje wagi zostały wykonane w stosunku do starego modelu.  
wózek dziecięcy
Wózek inwalidzki aktywny Friend
Wózek aktywny dziecięcy aktywny Sopur Friend z możliwośią ustawienia kół w kilku pozycjach oraz regulacją kąta ich nachylenia.  
Wózek inwalidzki aktywny Simba
Wózek inwalidzki aktywny Simba
Simba - wózek adtywny dziecięcy, który ma wiele regulacji i rośnie wraz z dzieckiem. Zippie Simba jest idealnym lekkim wózkiem aktywnym dziecięcym.  

Jak wybrać wózek inwalidzki dziecięcy?

Główne rodzaje wózków inwalidzkich dziecięcych:


Zakup wózka inwalidzkiego dla dziecka to duże wyzwanie dla rodziców, zwłaszcza jeśli wybór dokonuje się po raz pierwszy. Nieocenione wówczas wydaje się doświadczenie innych rodziców dzieci z podobnym schorzeniem. O radę i wskazówki warto również zapytać naszych pracowników, którzy z rodzicami dzieci pracują od lat: dobieramy wózki i służymy doświadczeniem oraz wiedzą o tym, jakie kryteria wyboru są szczególnie ważne w przypadku konkretnego rodzaju schorzenia, a które w praktyce nie mają większego znaczenia.

Główny podział wózków inwalidzkich związany jest z ich funkcjonalnością. Wyróżniamy tutaj modele podstawowe, spacerowe oraz do aktywnej rehabilitacji (wózki aktywne).

Wózki ręczne podstawowe są przeznaczone zwykle dla starszych dzieci, które nie wymagają stabilizacji głowy i pleców. Są to wózki o niższym oparciu niż pozostałe rodzaje

Poza tym, mamy do wyboru wózki kubełkowe lub tzw. parasolki. Modele kubełkowe produkowane są dla dzieci niemogących utrzymać samodzielnie pełnej pozycji pionowej. Zapewniają podparcie pleców, głowy, barków.

Wózki parasolki natomiast są łatwe do transportu, przeznaczone dla dzieci o większej sprawności. Można je z łatwością przewozić samochodem.

Kiedy należy kupić pierwszy wózek inwalidzki dla dziecka?


Powszechnie uważa się, że czas na pierwszy wózek inwalidzki dziecięcy nadchodzi w czasie, gdy dziecko podejmuje pierwsze próby siadania o własnych siłach. Szczególnie istotne jest to, że wózek trzeba wymieniać w zależności od tego, jak szybko rośnie dziecko. W przypadku modeli dla dorosłych, problem wymiany pojawia się wówczas, gdy schorzenie postępuje i daje o sobie znać w wymiarze anatomicznym, a także wtedy, gdy następuje wyeksploatowanie sprzętu.

Wózki inwalidzkie dziecięce powinny być kupowane w takim dokładnie rozmiarze, jaki odpowiada dziecku. Błędem jest kupowanie większych - na zapas. Może to spowodować pogłębienie się problemów z poruszaniem się dziecka w przyszłości. Wózek więc powinien być przede wszystkim dopasowany pod względem szerokości siedziska i wysokości oparcia. Jeśli chodzi o szerokość siedziska - zwróćmy uwagę na to, że w zimie zwiększają się potrzeby w tym względzie ze względu na ubrania dziecka.

W następnej kolejności musimy wziąć pod uwagę szereg innych czynników, takich jak podnóżki, elementy wspomagające radzenie sobie ze spastycznością itp.

Kolejne kryterium wyboru zależy od tego jakie mamy warunki mieszkaniowe. Jeśli rodzina, w której jest dziecko potrzebujące wózka inwalidzkiego specjalnego, posiada małe mieszkanie, wówczas konieczne będzie dobranie możliwie jak najmniejszego modelu, najlepiej składanego. Nasza firma oferuje szereg tego rodzaju wózków. Opcja składania jest przydatna nie tylko gdy mamy małe mieszkanie, ale także wtedy, gdy często podróżujemy z dzieckiem autem. Jeśli nasze mieszkanie znajduje się na wyższym pietrze, przy ograniczonym dostępie do windy, wówczas koniecznie zwróćmy uwagę na to, aby wybierać wśród lżejszych modeli.

To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.