Specjalizujemy się w doborze i sprzedaży wózków inwalidzkich.

Wózki inwalidzkie

ORTLIFE - Wózki inwalidzkie

Wózki inwalidzkie standardowe

Wózki inwalidzkie standardowe


Wózki inwalidzkie standardowe przeznaczone są do użytku domowego. Wózki standardowe są w całości refundowane przez NFZ.  
Wózki inwalidzkie aktywne

Wózki inwalidzkie aktywne


Wózki inwalidzkie aktywne przeznaczone są dla osób aktywnie korzystających z życia. Wózki aktywne dobieramy pod wymiar klienta.  
wózki stabilizujące plecy i głowe

Wózki pielęgnacyjne


Wózki inwalidzkie pielęgnacyjne stabilizujące plecy i głowę przeznaczone są do pielęgnacji i opieki.  
Wózki dziecięce

Wózki dziecięce specjalne


Wózki inwalidzkie dziecięce, wózki specjalne dla dzieci oraz spacerówki w ofercie Ortlife.  
Wózki inwalidzkie elektryczne

Wózki inwalidzkie elektryczne


Wózki elektryczne i skutery elektryczne. W ofercie Ortlife wózki i skutery inwalidzkie elektryczne.  
Wózki sportowe handbike

Handbike


Wózki sportowe i handbike, wózki do rugby, koszykówki. Rowery trójkołowe i rowery rehabilitacyjne.  
skutery inwalidzkie elektryczne

Skutery inwalidzkie elektryczne


Skutery elektryczne. W ofercie Ortlife wózki i skutery inwalidzkie elektryczne.  
siedzisko anatomiczne

Wyroby własne


Ortlife jest producentem siedzisk anatomicznych, podstaw jezdnych, wózków dziecięcych specjalnych i poduszek przeciwodleżynowych.  

Przykładowe produkty

Wózek Helium
Wózek inwalidzki aktywny Helium
Quickie Helium to aktywny wózek inwalidzki. Niezwykle lekki - najlżejszy "produkowany" wózek na rynku - waga całości już od 6,5 kg.  
Wózek Xenon
Wózek inwalidzki aktywny Xenon
Quickie Xenon FF to aktywny wózek inwalidzki. Minimalistyczna, owalna rama połączona z innowacyjnym, opatentowanym, płaskim wzmocnieniem krzyżowym.  
Wózek Life T
Wózek aktywny
Life T

Aktywny wózek aluminiowy, na ramie składanej krzyżakowo. Łączy jakość, lekką konstrukcję i stylowy projekt, a szeroki wybór podłokietników, osłon bocznych i podnóżków sprawia, że z łatwością można go dostosować do potrzeb nawet najbardziej wymagających użytkowników.  
wózek inwalidzki stabilizujący plecy i głowę

Wózek inwalidzki Optimo Comfort


Wózek inwalidzki stabilizujący plecy i głowę Optimo Confort oferuje rozwiązania techniczne dostosowane do fizjologii użytkowników oraz aluminiową ramę.  
wózki inwalidzkie stabilizujące

Fotel pielęgnacyjny Domya


DOMYA - to wózek pielęgnacyjny osadzony na podstawie jezdnej produkowany przez znaną na całym świecie francuską firmę Dupont Medical.  
wózek dziecięcy Gemini II
Wózek dziecięcy Gemini I
Wózek dziecięcy Gemini I jest to spacerówka ,którą rodzice potrzebują nie tylko ze względu na jej znakomitą funkcjonalność, ale także z powodu jego wyglądu.  
wózek dziecięcy comfort
Wózek dziecięcy Comfort
Wózek dziecięcy Comfort jest wózkiem dziecięcym specjalnym. Doskonały dla osób wysokich do 180 cm wzrostu i wadze do 70 kg. W ofercie bogate wyposażenie dodatkowe.  
wózek elektryczny rumba
Wózek elektryczny Rumba
Wózek Quickie Ruba - regulacja siedziska, oparcia i podłokietników przez użytkownika. Wózek Quickie Ruba można przystosować dla użytkowników o szerokości od 42 cm do 54 cm.  
Wózek elektryczny Salsa M
Wózek inwalidzki elektryczny Salsa M
Wózek, który dzięki technologii napędu na oś środkową i małym wymiarom, ma niewielki promień skrętu, co zapewnia świetną sterowność.  
Blackbird

Blackbird


Blackbird to wysokiej klasy handbike przeznaczony dla ekstremalnych sportowców. Jego charakterystyczna pozioma konstrukcja, w połączeniu ze stopem aluminium 7020, gwarantuje wyjątkową sztywność i mniejsze straty energii podczas jazdy.  
Inwalidzki skuter elektryczny Excel Galaxy Citiflyer
Skuter elektryczny Excel Galaxy Citiflyer
Excel Galaxy Citiflyer to skuter charakteryzujący się dużą niezawodnością i wydajnością. Osiąga prędkość do 12 km/h i jest wyposażony w oświetlenie LED i kierunkowskazy.  
Inwalidzki skuter elektryczny Excel Galaxy II
Skuter elektryczny Excel Galaxy II
Teleskopowe amortyzatory i regulowane zawieszenie, regulowane, obrócone o 360 stopni siedzisko z zagłówkiem, składane, odchylane podłokietniki z regulacją wysokości...  
Inwalidzki skuter elektryczny Excel Mio
Skuter elektryczny Excel Mio
Excel Mio to solidny skuter mobilny. Prawdziwie wszechstronny, można go nazwać Luksusową hulajnogą o modnym designie.  
Inwalidzki skuter elektryczny Excel Galaxy Plus 4
Skuter elektryczny Excel Galaxy Plus 4
Amortyzatory przód/tył, światła, kierunkowskazy, światła awaryjne, obrotowy fotel, regulacja fotela przód/tył, regulacja wysokości podłokietników...  
siedzisko anatomiczne
Siedzisko anatomiczne
W procesie dostosowywania do indywidualnych potrzeb pacjenta stosuje się specjalny rodzaj materiałów, które umożliwiają dostosowanie kształtu siedziska całkowicie do siły nacisku  

Wózek inwalidzki

Jako wieloletni dystrybutor wyrobów rehabilitacyjnych różnych marek doskonale wiemy, jak ważne znaczenie dla osoby niepełnosprawnej ma odpowiedni sprzęt. Dlatego w Ortlife oferujemy wyłącznie wysokiej jakości wózki inwalidzkie, które można nabyć z refundacją NFZ lub dofinansowaniem z PFRON.

Są to pojazdy dające możliwość samodzielnej regulacji, które zostały zaprojektowane i wykonane w ten sposób, aby ułatwiać pacjentom realizowanie codziennych czynności. W zakres przygotowanego przez nas asortymentu wchodzą modele standardowe, aktywne, sportowe, pielęgnacyjne, a także wyposażone w napęd elektryczny.

Proponujemy również rowery handbike, skutery, wózki dziecięce specjalne i siedziska anatomiczne. Każdy prezentowany wózek inwalidzki jest trwały oraz niezawodny i znakomicie sprawdza się do użytku zarówno wewnątrz obiektów, jak i na zewnątrz. Dzięki starannie dopracowanym konstrukcjom może stanowić idealną propozycję nie tylko dla osób niepełnosprawnych, ale także dla pacjentów borykających się z chorobami zwyrodnieniowymi stawów, osłabionymi mięśniami grzbietu i brzucha itp.

Wózek inwalidzki skrojony na miarę potrzeb

Bogata oferta sprzętów sprawia, że w Ortlife z łatwością można znaleźć pojazd przystosowany do indywidualnych preferencji. Nasz asortyment obejmuje wyłącznie certyfikowane wózki inwalidzkie dostarczone przez sprawdzonych producentów, które pozwalają odzyskać niezależność i samodzielność. W ofercie mamy także pojazdy stabilizujące plecy i głowę, które doskonale nadają się do codziennej opieki oraz pielęgnacji.

W Ortlife znajduje się także niejeden aktywny wózek inwalidzki, mogący stanowić znakomite rozwiązanie dla każdej osoby o ograniczonej sprawności ruchowej, która nie chce rezygnować z prowadzenia aktywnego trybu życia. Tego rodzaju sprzęty charakteryzują się nie tylko lekkimi konstrukcjami, ale także niesamowitą zwrotnością, pozwalając na bezproblemowe poruszanie się w domu i w terenie. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi modelami wózków, które mamy w naszej ofercie.

Wózek inwalidzki ręczny, czy aktywny?

Dlaczego poleca się posiadanie kilku wózków inwalidzkich jednocześnie?


Wózki inwalidzkie potrzebne są nie tylko osobom, które nie są w stanie samodzielnie chodzić, ale także dla osób, których możliwość chodzenia jest ograniczona - u których występuje szybka męczliwość, a które jednocześnie chcą uczestniczyć w życiu społecznym, wychodzić na zewnątrz i nabrać niezależności w codziennym życiu. Wózek inwalidzki dla osoby, która ma ograniczoną sprawność ruchową jest narzędziem do zwiększania aktywności, urozmaicenia czasu, pozwala na zharmonizowanie rozwoju psychicznego.

Większość schorzeń wymaga posiadania kilku rodzajów wózków inwalidzkich: często potrzebne jest posiadanie zarówno ręcznego jak i aktywnego. W takiej sytuacji wózek inwalidzki ręczny, który napędza osoba towarzysząca może być przydatny szczególnie podczas dłuższych przejażdżek, natomiast model aktywny sprawdza się na co dzień w zamkniętych pomieszczeniach.

Jednocześnie zaleca się nie wyrzucać wózków inwalidzkich, których już nie używamy - części zwykle są po jakimś czasie przydatne.

Poleca się także posiadanie jednocześnie wózka ręcznego i elektrycznego - elektryczny daje dużą samodzielność w terenie, zręczne manewrowanie w pomieszczeniach zamkniętych, ale nie można nim wjechać do miejsc które nie są przystosowane do osób z niepełnosprawnościami. Wówczas przydatny jest wózek ręczny, bowiem łatwiej jest przenieść w nim osobę niepełnosprawną, niż w wózku elektrycznym (ze względu na pokaźną wagę).

Jak bezpiecznie transportować wózek inwalidzki?

Ręczne transportowanie i pokonywanie schodów za pomocą wózka inwalidzkiego:


Przed każdorazowym ręcznym transportowaniem wózka należy zdjąć wszystkie części ruchome (takie jak podłokietniki lub podnóżki). Wózek należy przenosić podnosząc go za konstrukcję głównej ramy.

Zjazd ze schodów powinien odbywać się przy asyście osoby towarzyszącej. Aby zejść ze schodów pozostając na wózku inwalidzkim, należy przechylić go do tyłu przy pomocy osoby towarzyszącej i ustawić go w taki sposób, żeby koła napędowe zahaczały o każdy kolejny stopień schodów. Należy jednocześnie zdjąć podnóżki w takim momencie. Zalecane jest także zapięcie użytkownika wózka na czas zjazdu ze schodów za pomocą specjalnych pasów bezpieczeństwa, które są dołączane do większości modeli. Podczas zjeżdżania ( jak i wjeżdżania) po schodach, należy uważać na to, aby z toru ruchu usunięte zostały wszelkie przeszkody. Należy także zwracać uwagę na to, czy osoby wokół mogłyby być narażone na niebezpieczeństwo.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Wybierając wózek inwalidzki, zwróćmy uwagę na kilka podstawowych parametrów:


  1. Moc silnika: im większa moc silnika w wózku inwalidzkim, tym łatwiej będzie nam poruszac sie po nierównym, trudnym terenie (krawężniki, pagórki, piaszczyste drogi itp.). Szczególnie należy zwrócić uwagę na to, aby znać moc chwilową, a nie nominalną silnika.
  2. Rodzaj baterii: każdy wózek inwalidzki elektryczny posiada baterię. Od jej pojemności (wyrażonej w Ah - amperogodzinach) zależy zasięg wózka, czyli - krótko mówiąc - odległość, jaką będziemy w stanie przejechać po jednorazowym ładowaniu baterii. Im większa wartość Ah, tym dłużej będzie on w stanie wytrzymać bez ładowania i po tym trudniejszych terenach będzie mógł jeździć.
  3. Rozmiary: zwróćmy uwagę na rozstaw osi ( im większa, tym większy komfort jazdy), a także na szerokość wózka. Warto przed wyborem zmierzyć wszystkie przejścia, przez które będziemy chcieli przejeżdżać na co dzień. Ważna jest również wysokość wózka (należy unikać kupowania modelu wyższego od krawędzi stołu lub biurka, którego używamy na co dzień).
  4. Koła i ogumienie: im mocniejsze koła, tym łatwiej wózek będzie pokonywał nierówny teren i tym większy komfort użytkowania może zapewnić użytkownikowi. Na komfort jazdy wpływa także montaż amortyzatorów przy kołach